Czuwaj!

 

Na podstawie najaktualniejszych rządowych wytycznych dotyczących wypoczynku letniego dzieci i młodzieży jako kadra szczepu chcielibyśmy zaproponować Państwu inną, niż dotychczas przedstawiane, propozycję przebiegu Wakacji z 4. Szczepem. Planujemy przeprowadzenie dwóch wyjazdowych biwaków w mniejszych grupach – pierwszego dla 8. GZ, 10. DH, 12. DH i PDH z Nawojowej Góry w terminie 13-17 lipcadrugiego dla 32. DSH i 37. DW w terminie 20-24 lipca. Przesunięcia w terminach względem podawanych wcześniej wynikają z odgórnie nałożonych wymogów związanych z dopełnieniem formalności koniecznych do zatwierdzenia wypoczynku przez Chorągiew oraz Kuratorium.

Pierwszy biwak odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej – dzieci zostaną zakwaterowane w warunkach turystycznych w pokojach, z zachowaniem przestrzeni 4m2 na osobę. Uczestnicy będą mieli dostęp do łazienek oraz całodzienne wyżywienie zapewniane przez kuchnię. Drugi biwak będzie miał charakter obozu wędrownego w Beskidach – harcerze starsi i wędrownicy będą przemieszczali się po górskich szlakach, nocowali w warunkach turystycznych (w schroniskach, chatkach, na bazach namiotowych) i przygotowywali dla siebie posiłki na kuchni polowej. Zarówno na jednym, jak i drugim biwaku, obowiązuje podział na kilkunastoosobowe grupy, z których każda realizuje swój program i nie ma zajęć łączonych z innymi grupami. Nie będziemy wykorzystywać gier i zabaw kontaktowych, opierając program na wędrówkach i grach terenowych, na których będzie możliwe zachowanie koniecznego dystansu między uczestnikami. W trakcie dnia będziemy regularnie myć ręce, sprawdzać dzieciom temperaturę, odkażać pomieszczenia jadalne i sanitarne, a także wszelkie materiały programowe. Oprócz karty kwalifikacyjnej wraz z załącznikami poprosimy Państwa o zaświadczenia o braku przeciwskazań do uczestniczenia w wypoczynku (brak objawów covid-19 i brak kontaktu z osobami zarażonymi w ciągu 14 dni od rozpoczęcia wypoczynku). W najbliższych dniach uzupełnię stronę obozu o potrzebne dokumenty, także o szczegółowy informator o zasadach obowiązujących w trakcie wakacji 2020. Bezpieczeństwo Państwa dzieci jest dla nas najważniejsze.

Najpóźniej do Bożego Ciała zostaną podane szczegóły dotyczące płatności oraz wykaz aktualnych dokumentów. Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że ceny biwaków będą się prawdopodobnie między sobą różnić. Z racji tego, że 10. DH, 12. DH i PDH od prawie roku biorą udział w projekcie Małopolskiej Sieci Świetlic Podwórkowych, możemy liczyć na duże wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej przy organizacji pierwszego biwaku. Staramy się jednak tak zaplanować drugi biwak, by różnica w cenie była jak najmniejsza. Na chwilę obecną nie jesteśmy również w stanie powiedzieć, czy otrzymamy dofinansowanie z Gminy z racji obecnych warunków. Bardzo proszę o wiadomość, gdyby ktoś z Państwa miał problem z opłaceniem wyjazdu dziecka – być może uda mi się jakoś pomóc, jeśli tylko będę wiedziała o takiej sytuacji.

Zaliczka wpłacona na obóz automatycznie przechodzi na poczet biwaku, nie trzeba również wypełniać kolejnego internetowego zgłoszenia. Jeżeli chcieliby Państwo zrezygnować z uczestnictwa w wypoczynku, to proszę o przesłanie kwatermistrzowi na adres mailowy tomasz.gut@zhp.net.pl prośby o zwrot zaliczki za pobyt dziecka (imię i nazwisko) na obozie w Pasterce w terminie 1-14.07.20 na konto bankowe rodzica/ opiekuna (imię, nazwisko i numer konta), w związku ze zmianą formy wyjazdu. Na tej podstawie zostanie wystawiona faktura korygująca do wcześniejszej faktury zaliczkowej. Kiedy otrzymają ją Państwo na maila i potwierdzą jej zgodność, zwrócimy wpłacone na konto środki.

Czas na zgłoszenia został wydłużony do 14 czerwca.

W imieniu całej kadry Szczepu dziękuję za Państwa wsparcie i wyrozumiałość. Mam nadzieję, że pomimo niesprzyjających warunków, wakacje będą dla nas wszystkich czasem wypoczynku i oddechu. W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji mailowo i telefonicznie.

 

Z pozdrowieniami,

phm. Antonina Guzik,

komendantka 4. SH „Żywioły”

Tosia Brak kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *