Drogi Rodzicu!

Wakacje to czas, w trakcie którego Twoje dziecko powinno odpocząć i zregenerować swoje siły. Co zrobić, by odpoczynek nie przerodził się w leniwe spędzanie dni na kanapie i przepuszczanie czasu przez palce? Śpieszymy z odpowiedzią! Już dzisiaj zapisz swoje dziecko na obóz harcerski i kolonię zuchową 4. Szczepu Harcerskiego „Żywioły”.

Dlaczego warto?

  1. Naszą misją jest wychowanie młodego człowieka. Realizując idee Służby i Braterstwa, otwieramy go na dialog z drugą osobą, jej światopogląd i potrzeby. Poprzez działanie – różnego rodzaju aktywności, gry i zabawy, uczymy go przydatnych umiejętności, wyrabiamy pozytywne wzorce zachowania, kształtujemy charakter. Realizując próby na stopnie i sprawności, harcerz rozwija się na płaszczyznach: fizycznej, intelektualnej, duchowej, emocjonalnej. Nabyte przez niego zdolności okazują się nieocenione w późniejszym dorosłym życiu.
  2. BLISKOŚĆ Z NATURĄ. Lato jest najlepszym okresem, aby wyjść z budynku, pooddychać świeżym powietrzem, oderwać się od ekranu komputera. Specyficzna forma obozu harcerskiego zapewnia dziecku bezpośredni, nieograniczony kontakt z przyrodą. Mieszkając pod namiotem harcerz uczy się szanować przyrodę i współistnieć z nią – czerpać to, co najbardziej potrzebne i dawać od siebie jak najwięcej.
  3. BEZPIECZEŃSTWO. W trakcie obozu nad dzieckiem czuwa wykwalifikowana kadra instruktorska, wciąż doskonaląca się poprzez różne formy kształcenia. Instruktorzy-wolontariusze nie czerpią ze swojej pracy żadnych zysków – oprócz pozytywnej energii. Będący pod ich opieką harcerz uczy się samodzielności, odpowiedzialności, ale także samodyscypliny. Powierzane mu obowiązki nie przekraczają jego możliwości, jednocześnie podnosząc poprzeczkę coraz wyżej. Dla instruktora najważniejsze jest bezpieczeństwo podopiecznego.
  4. BRATERSTWO. Panująca w naszym środowisku atmosfera braterstwa i przyjaźni sprzyja zacieśnianiu międzyludzkich więzów. Współpraca w trakcie budowania obozu, godziny dzielone na jednej warcie, łączące wszystkich ognisko – to tylko niektóre ze wspomnień, które przywiezie ze sobą dziecko. Właśnie te pamiątki stanowią podstawę dla braterskich relacji. Przyjaźnie zawiązane w harcerstwie są wyjątkowe i potrafią przetrwać trudną próbę czasu.

Mamy nadzieję, że ta krótka informacja zachęci Ciebie, drogi Rodzicu, do powierzenia nam swojego dziecka na czas obozu. Jeżeli tak, to prosimy nie czekać ze zgłoszeniem. Jeżeli jeszcze nie, jesteśmy otwarci na pytania 🙂